Sözlü Tercüme

  • Sözlü, Simültane Tercüme

Fuarlar, toplantılar, seyahatler, iş gezileri, süreli teknik çalışmalar, fabrika ziyaretleri, ticari görüşmeler, tahkim, hukuki mutabakat, tapu işlemleri, vekalet ve benzeri bir çok faaliyet için sözlü tercüme hizmetinden faydalanılmaktadır. Tercümanlarımız kendi ihtisas alanlarında kültürler arası geçişi sağlayabilecek ve görüşmenin niteliğine uygun hizmeti verebilecek kalifiye kişilerden oluşmaktadır. Talebiniz doğrultusunda bu işlemler dahilinde gizliliğini karşılıklı sözleşmeler ile korunmakta ve yasal nitelik kazanmaktadır.


Organizasyonlarınız ve toplantılarınızı sorunsuz şekilde gerçekleştirme adına tüm teknolojik ve dilbilimsel imkanlardan faydalanıp mesaimizi en iyi hizmeti vermeye harcıyoruz. Üstlendiğimiz projeler organizasyon kabiliyetimizin göstergesidir. Simültane, Ardıl, Uzaktan ve Telefonda Tercüme ve Fısıltı Tercüme gibi alanlarda faaliyetlerimizi yürütmekteyiz.


Simultane Tercüme

Her türlü toplantı organizasyonunuz için yüksek kalitede tercüme ekipmanı ile birlikte yirmiden fazla dilde dünya çapında eş zamanlı tercüme hizmeti sunmaktayız.

Simültane çeviri dil ve kültürün eş zamanlı-andaş bir şekilde aktarılması sanatıdır. Simültane tercüme oldukça yüksek bir dil bilgisi becerisine sahip profesyonel konferans tercümanları tarafından icra edilmektedir. Diller bazında etkin iletişime ihtiyaç duyulan satış toplantılarında, endüstri konferanslarında, eğitim seminerlerinde, saha gezilerinde ya da resmi görüşmelerde simültane tercüme hizmetinden faydalanılmaktadır.

Simültane Tercüme Süreci

Özel ses izolasyonuna sahip kabinler içinde yer alan tercümanlarımız sunumu dinleyip eş zamanlı şekilde bunu hedef dile aktararak bu süreci gerçekleştirmektedirler. Çoklu dil durumunda her dil için bir kabin kullanılmaktadır. Her kabinin sinyali uygun vericiye yönlendirilmekte ve kişisel alıcılar ve kulaklıklar yardımıyla katılımcılara aktarılmaktadır. Kullandığımız sistem tamamıyla kablosuzdur. Birbirine Dolanan kablolar ya da oturmaya yönelik kısıtlamalar mevcut olmamaktadır. InterLingo olarak her etkinliği başarıya dönüştürme konusuna kendimizi adamış durumdayız. Bilgi ve deneyimimiz ve bu alandaki itibarımız sizlere sağlayacağımız üstün hizmetin garantisidir. Arzu ettiğiniz sonuçlar ve bütçenize göre en iyi sistemi ve hizmeti belirleme konusunda yardım almak için bizi arayın.

Farkımızı Görün

Tercüme sanatı kelimelerden fazlasıdır, mesajın taşıdığı tüm kültürel etki ile birlikte doğru şekilde aktarılması ile alakalıdır. Profesyonel konferans tercümanları bu kısa ve öz bir şekilde gerçekleştirmeyi başaran yüksek nitelikli profesyoneller arasında seçilmektedir, profesyonel konferans tercümanları dünyanın en yetenekli tercümanlarıdır. Konferans tercümanlarımız bu kültürel geçişin sağlanması konusunda en yüksek sorumluk ve etik değerlere ve çalışma prensiplerine sahip kişilerdir. Etkinliğinizin en başarılı hale gelmesi ve de dünya çapındaki tercüme hizmetimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçin.

Kablosuz Tercüme Ekipmanı

Tüm gerekli destek ekipmanına ek olarak en son teknoloji kablosuz ekipmanlardan faydalanmaktayız, uzman ekibimiz bütçe ihtiyaçlarınız ve toplantı büyüklüğünüze göre hangi uygulama ve sistemin sizin için daha uygun olacağı konusunda yardımcı olacaklardır. Simültane Tercüme Ekipmanı, bugün ticari ve resmi toplantılarda, uluslararası konferanslarda, çok dilli çalıştaylarda, saha gezilerinde, eğitim seminerlerinde, mahkeme salonlarında ve eğitim ortamlarında kullanılmaktadır. Tercüme hizmetine gerek duyulan her yerde dil tercümesini en geniş kapsamda sunmak adına en son teknoloji tercüme sistemlerinden faydalanmaktayız. En küçük uygulamalardan en karmaşık gereksinimlere kadar doğru ekipmanın sağlanması konusunda uzmanlaşmış durumdayız. Her organizasyonun birbirinden farklı olduğunu ve her toplantının kendi özgü gerekliliklere sahip olduğunun bilincindeyiz bu yüzden birlikte çalışarak yalnızca ihtiyaçlarınızı karşılamayı değil aynı zamanda beklentilerinizi aşmayı hedefliyoruz.

Teknisyenlerimiz

Sistemlerin kurulumu ve işletilmesi sorumluluğuna ek olarak, teknisyenlerimiz her şeyin düzgün şekilde çalışması için etkinliğinizi tümüyle desteklemektedirler. Radyo teknisyenlerimiz tercüme sistemlerine ilişkin meselelerin tespit edilip giderilmesi konusunda eğitimli kişilerdir ve etkinliğinizin kusursuz şekilde başarılı geçmesini sağlarlar.

Güvenlik

Güvenlik İşlerimizde güvenlik ve gizliliği tam şekilde sağlarız. Tüm tercümanlarımız gizlilik sözleşmesine taraf olurlar ve en sıkı mesleki etik kurallarına göre çalışırlar. Ticari bilgileriniz bizimle güvendedir.

Fısıltı Tercüme

Fısıltı tercümesi, simültane tercüme ile oldukça benzerlik arz etmektedir lakin bu tercümede mikrofon ya da kulaklık kullanılmamaktadır. Tercüman kendisini, fısıltısı tercüme konusunda destek alacak kişi tarafından duyulacak biçimde konumlandırır ve eş zamanlı olarak konuşmanın hedef dile tercümesini gerçekleştirir. Bir ya da iki kullanıcının bu hizmetten faydalanmasına imkan vermektedir. Herhangi bir ses sisteminin kurulumunu gerektirmemektedir.

Ardıl Tercüme

Sözlü Ardıl Tercüme Ardıl tercüme genelde çift taraflıdır ve simültane tercümeden farklı olarak tercümeye başlamadan önce tercümanın konuşmacının cümlesini ya da açıklamasını bitirmesiyle gerçekleşmektedir. Ardıl tercüme çoğunlukla ifade ya da beyanat verme gibi birebir görüşmelerde ya da küçük grup toplantılarında tercih edilmektedir. Özel bir tercüme ekipman sistemine genelde gerek duyulmamaktadır. Ardıl tercümanlarımız, görüşme akışına engel olmadan tercüme sürecini gerçekleştirmelerini sağlayan iyi derecede dil ve iletişim bilgilerine sahip kişilerdir. Ardıl tercümanların çalışma alanlarını genelde iş gezileri, seyahat, saha ziyaretleri, grup eğitimleri ve küçük çaplı toplantılar oluşturmaktadır.

Uzaktan ve Telefonda Tercüme

Sözlü Telefonda Uzaktan Tercüme InterLingo 150 dilde cihaz-bağımsız uzaktan tercüme hizmeti sunmaktadır. Bu platformda yurtdışı misafirleriniz ya da müşterilerinizin yurtiçiyle olan iletişimleri gerçekleştirilmektedir. Bu hizmetle yurtdışından gelen konuklarınızın takvimine göre gerekli yerler ve rezervasyonlar yapılabilmekte internet üzerinden tercümanlarımız vasıtasıyla iletişim etkinliği sağlanabilmektedir. İletişim teknolojisinin günden güne çeşitlenmesi dolayısıyla bu cihaz-bağımsız çözüm her zaman müşterileriniz ile temas kurmanıza yardımcı olacaktır. Bu yenilik ile müşterilerimize;

  • Geleneksel telefonda çeviri
  • Web tabanlı video çeviri
  • IP üzerinden ses iletimi (VoIP)
  • Anlık Mesajlaşma/ Internet Aktarmalı Sohbet (IRC)
  • Tüm genel video konferans platformları
Üzerinden iletişim imkânı sağlıyoruz.